Ices Ices

Obecnie wykorzystanie energii elektrycznej, jak również jej cena, z roku na rok coraz bardziej się zwiększa. Stosujemy więcej urządzeń elektrycznych niż kiedyś, w naszych domach pojawia się więcej elektroniki i urządzeń, które pomagają nam gotować, sprzątać, coraz bardziej uzależniając nas od ciągłego dostępu do prądu.

Agregat zasilany gazem

Agregaty gazowe	W zależności od wielkości gospodarstwa domowego roczne zapotrzebowanie na energię waha się od 1600 kWh do nawet 5500 kWh, co dobrze wskazuje, jak bardzo prąd jest nam potrzebny. Nieprzewidziana sytuacja, jaką z pewnością jest odcięcie od zasilania, może sprawić, że nie tylko będziemy przez jakiś czas pozbawieni możliwości korzystania z urządzeń w naszym domu, ale może nawet spowodować uszkodzenie działającego w tym momencie sprzętu. By uniknąć niechcianych niespodzianek, a co za tym często idzie – niespodziewanych kosztów, można zainwestować w agregat prądotwórczy, który skutecznie uchroni nas przed spontanicznymi przerwami w dostawie prądu. Co więcej, urządzenie może pracować zarówno jako źródło wspomagające, wykorzystywane jedynie w przypadku zastopowania dostawy prądu, jak i samodzielne, niezależne źródło energii elektrycznej. Agregaty dzielą się pod względem wykorzystywanego w nich paliwa, możemy zakupić więc urządzenie benzynowe (stosowane jako zasilanie awaryjne), z silnikiem diesla (do pracy ciągłej, dobre również na rozległych terenach) lub agregat gazowy (najlepsze dla przedsiębiorstw przemysłowych).

Agregaty gazowe	Ostatnie z wymienionych są z pewnością rozwiązaniem najbardziej ekologicznym, co w naszych czasach jest niezwykle istotnym atutem. Ponadto niskie koszty obsługi sprawiają, że są często stosowane w przemyśle – eksploatacja wymaga bowiem nawet o 70% niższych nakładów finansowych w porównaniu do benzynowych i dieslowych odpowiedników. Co niezmiernie istotne, agregaty na gaz LPG mogą korzystać również z gazu ziemnego CNG. Z kolei niezawodna konstrukcja pozwala urządzeniom pracować nawet w bardzo niskich temperaturach dochodzących do -20 stopni Celsjusza. Agregaty prądotwórcze są niezastąpionymi urządzeniami w przypadku nieprzewidzianych sytuacji. Usterka w elektrowni lub przerwanie linii ze względu niekorzystnych warunków pogodowych może pozbawić prądu miejsca, które wymagają jego stałego dopływu – między innymi szpitale i jednostki straży pożarnej lub policji.

W takich miejscach zawsze powinien znajdować się awaryjny agregat prądotwórczy, który ostatecznie może przyczynić się do ratowania ludzkiego życia. Lecz to rozwiązanie idealnie sprawdzi się również w naszym domu, jak i przedsiębiorstwie.