Ices Ices

Gdy już zdecydowaliśmy się na konkretne panele podłogowe, powinniśmy wiedzieć, że na tym nasze zakupy się nie kończą. Wykończenie podłogi wpływa na ostateczny efekt, dlatego musimy zadbać także o odpowiednie elementy dodatkowe. Wśród nich podstawowymi są oczywiście listwy przypodłogowe.

Kolor listwy dobrany do paneli

listwy przypodłogowe do paneliChoć to niewielkie dodatki, to jednak mają naprawdę duże znaczenie. Po pierwsze, muszą być one odpowiednio dopasowane do konkretnych paneli, w innym wypadku będą się z nimi gryzły, a tego przecież nie chcemy, bo to popsuje cały efekt. Po drugie listwy takie muszą pasować też do ściany, w końcu stanowią one łącznik między podłogą a ścianą. Producenci oferują szeroki wybór takich listew, już fabrycznie pomalowanych lub zalaminowanych. Zatem w asortymencie znajdziemy między innymi listwy w kolorze dębu rustykalnego, jabłoni, gruszy czy orzecha amerykańskiego. Takie będą idealnie grały z konkretnymi panelami w tym samym kolorze. Jednakże drugą opcją jest zakup listew białych – tutaj uzyskujemy bowiem możliwość ich samodzielnego pomalowania na dowolny kolor, a więc możemy je dopasować do ściany! To też ciekawa opcja, od nas jedynie zależy jaka listwa przypodłogowa do paneli sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku.

listwy przypodłogowe do paneliAle oczywiście nie tylko kolor takich listew jest ważny, ale także jakość, dlatego powinniśmy zwracać uwagę także na to. Chcemy przecież, żeby listwy służyły nam tak samo długo jak panele. Jeżeli takie listwy pękną wcześniej, wówczas będziemy musieli je wymienić, co wiąże się z podwójnymi kosztami, dlatego lepiej po prostu od razu kupić listwy charakteryzujące się najwyższą jakością, chociaż będą one nieco droższe od tych pochodzących od niesprawdzonego producenta lub też od tych sprowadzanych z chińskiego rynku. Kolejna ważna kwestia to funkcjonalność takich listew. Najlepiej wybrać takie, które posiadają otwierany kanał na kable. Dzięki temu będziemy mogli estetycznie schować całe okablowanie, przewody nie będą widoczne na wierzchu, co będzie miało duże znaczenie dla estetyki pomieszczenia. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy dana listwa posiada gumki na krawędziach, to także jest funkcjonalne rozwiązanie.

Podsumowując omawiany temat, wiemy już, że wybór listew przypodłogowych do paneli nie powinien być przypadkowy. Listwy takie muszą być bowiem doskonale dopasowane na przykład do podłogi lub też do ściany. W ten sposób pomieszczenie będzie prezentować się estetycznie. Stojąc przed zakupem listew, przeglądajmy tylko oferty sprawdzonych producentów, aby mieć pewność najwyższej jakości.