Ices Ices

Posiadanie basenu w ogrodzie to, jednej strony, długie godziny świetnej zabawy i relaksu, natomiast z drugiej, także obowiązek. Żeby basen mógł nam służyć jak najdłużej, należy o niego dbać w odpowiedni sposób. Stosuje się w tym celu systemy ogrzewania i filtracji wody oraz rozmaite środki chemiczne pomagające utrzymać wodę w czystości, a także zapobiegające zmianie jej odczynnika pH na szkodliwy dla naszego zdrowia.

Folia a ogrzewanie wody

folia solarnaŻeby jednak zoptymalizować działanie wszystkich urządzeń i chemikaliów, należy zastosować także specjalną osłonę, której właściwości wspomagają funkcjonowanie pomp i grzejników oraz przyczyniają się do większej wydajności chemii. Basenowa folia solarna może nawet pomóc zaoszczędzić pieniądze wydawane na eksploatację naszej prywatnej pływalni. Jak to działa? Otóż wykonana z polietylenu o niskiej gęstości folia, którą przykrywa się powierzchnię basenu, stanowi doskonałą izolację, dzięki czemu woda zachowuje unikalne właściwości, które zwiększają komfort użytkowania, a także pomaga generować oszczędności. Stosowanie folii solarnej ma wiele zalet. Przykładowo, osłona zmniejsza odparowanie wody nawet o dziewięćdziesiąt osiem procent, a co za tym idzie, obniża się zapotrzebowanie na stosowanie środków chemicznych pomagających utrzymać wodę we właściwym stanie – zamiast ulatywać w powietrze wraz z parą, chemia pozostaje w basenie, pracując nad zachować odpowiednie pH i czystość wody.

folia solarnaZmniejszenie zużycia chemikaliów może wynieść nawet do trzydziestu procent. Dzięki swoim właściwościom izolacyjnym folia zatrzymuje ciepło wody w ciągu nocy – można zatem pozwolić odpocząć grzejnikom – a w ciągu dnia, wykorzystując działanie promieni słonecznych, pozwala podnieść temperaturę wody nawet o sześć do ośmiu stopni Celsjusza. Fila wykorzystuje działanie energii słonecznej, nie pozwalając jednocześnie na przedostanie się promieni UV do wnętrza zbiornika, dzięki czemu blokowany jest rozwój szkodliwych bakterii i glonów. Stosowanie folii solarnej ma jeszcze jedną ogromną zaletę – jej powierzchnia zapobiega przedostawaniu się do wnętrza basenu zanieczyszczeń, takich jak piasek, gałęzie, liście czy owady. Folie dostępne są w różnych wymiarach, dlatego dopasują się do każdej wielkości basenu.

Wystarczy zakładać je zawsze wtedy, gdy nie korzystamy z naszego przydomowego kąpieliska. Przy wyborze folii należy się kierować jej grubością – optymalnym rozwiązaniem jest pokrywa o grubości czterystu mikronów – a także… kolorem – to fakt, im ciemniejsza folia, tym lepiej chroni nasz basen przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych.