Ices Ices

Listwy przypodłogowe są bardzo ważnym elementem wykończeniowym każdego domu. Istotne jest, by dopasować je nie tylko kolorystycznie do podłogi, ale również do całego stylu panującego w mieszkaniu. Na rynku dostępne są listy wykonane z różnych materiałów, w zależności od typu paneli, czy kafelek.

Listwa i dobry design

listwy przypodłogowe mdfMają one znaczy wpływ na uzyskanie spójnego efektu końcowego, dlatego należy wybierać tylko wśród sprawdzonych modeli. Od dłuższego czasu panuje moda na montaż listw z MDF, ze względu na ich nowoczesny wygląd oraz szeroką gamę kolorystyczną dostępną u producentów. Jednak nie tylko to je wyróżnia spośród pozostałych produktów. MDF jest płytą drewnopochodną powstającą na skutek wymieszania pyłu drzewnego i innych związków. Dzięki specjalnemu procesowi obróbki powstały materiał jest twardy i jednolity, czyli idealnie nadaje się do wykorzystywania w tworzeniu elementów wykończeniowych. Listwa przypodłogowa poza walorami estetycznymi powinna spełniać także inne zadania. Zasłaniają nieestetyczne elementy podłogi, a także przestrzeń pomiędzy ścianą i podłogą. Dodatkowo dostępne są modele listw z wydrążonym miejscem na instalację elektryczną, dzięki czemu kable nie muszą być już widoczne w mieszkaniu. Listwa przypodłogowa mdf łączy w sobie funkcjonalność i design. Producenci cały czas poszerzają gamę kolorystyczną, by dopasować ją do oczekiwań swoich klientów.

listwy przypodłogowe mdfDostępne są także profile o różnych kształtach, które dopasują się nawet do oryginalnych konstrukcji. Najczęściej wybiera się listwy przypodłogowe lakierowane na biało, ponieważ świetnie komponują się z nowoczesnym mieszkaniem. Poza tym istnieje możliwość samodzielnej zmiany kolorystyki za pomocą specjalnej farby, a na białej powierzchni nie będzie stanowiło to problemu. Listwy z MDF wpisują się w minimalistyczny wystrój wymagający podkreślenia prostego stylu. Warto wspomnieć, że łatwo i szybko można się z nich pozbyć kurzu, który codziennie osadza się na listwach przypodłogowych w nadmiernych ilościach. Litwy MDF można dopasować praktycznie do każdego wnętrza, dzięki szerokiej gamie kolorystycznej. Gotowe elementy dostępne u producentów są proste w montażu i nie wymagają wiele doświadczenia, by je odpowiednio skleić. Pozwalają estetycznie wykończyć mieszkanie i dodać mu charakteru.

Listwy przypodłogowe mdf łączą w sobie estetykę i użyteczność, co sprawia, że są często wybierane przez wielu dekoratorów wnętrz. A ich trwałość i odporność na uszkodzenia jest tylko dodatkowym atutem, wśród wielu zalet płyt drewnopochodnych.