Ices Ices

Rolety zewnętrzne są kojarzone gównie z zabezpieczeniem przed potencjalnymi włamaniami, jednak ich zastosowań jest dużo więcej. Te konstrukcje łączą w sobie szczelność bramy garażowej ze skuteczną osłoną, jaką oferują tradycyjne rolety wewnętrzne. Za pomocą tego typu żaluzji można dowolnie kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia.

Zastosowanie rolet zewnętrznych

MieszkanieJeśli chcemy, możemy opuścić roletę do samego końca, wówczas całkowicie odetniemy źródło światła z zewnątrz. Ich niewątpliwą zaletą jest również izolacja termiczna. W upalne dni wychłodzą pomieszczenie. Zimą nie przepuszczą mroźnego powietrza, co pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu. Są tak samo szczelne również względem wiatrów. Dzięki możliwości całkowitego zaciemnienia, wykorzystuje się je niekiedy do wydzielenia jednego z pomieszczeń domu, by pełnił określoną funkcję, na przykład składzika. Rodzai i sposobów montażu tego typu osłon jest na tyle dużo, że można je dołączać na każdym etapie budowy domu

, zarówno na etapie wczesnego procesu projektowania, jak i już w trakcie czynnego użytkowania. W zależności od typu obsługi, wyróżniamy rolety sterowane ręcznie lub elektrycznie. Żaluzje ręczne ściągamy za pomocą zwijacza lub korbki. Zwijanie lepiej sprawdza się przy mniejszych roletach

, zaś mechanizm korbowy przeznaczony jest dla osłon o większych wymiarach. Żaluzję elektryczną obsługiwać możemy drogą przewodową, radiową lub podpinając ją pod system zarządzający.

Puste mieszkaniePraktycznym dodatkiem zwiększającym poziom bezpieczeństwa jest możliwość synchronizacji rolety z systemem alarmowym. W największych miastach Polski bez trudu zlokalizujemy solidną firmę, której specjalnością są osłony na okna, w tym żaluzje antywłamaniowe Warszawa jest tu dobrym przykładem, jednak punktów usługowych tego typu jest rozmieszczonych w całej Polsce dużo więcej. Dzięki temu mamy możliwość swobodnego wyboru i porównywania ofert kilku lub kilkunastu różnych firm. Przy zachowaniu ostrożności, roletę elektryczną można samemu regularnie czyścić. Należy jednak przedtem odłączyć ją z sieci. Wówczas rozwijamy pancerz na całą długość i przecieramy go wilgotną szmatką z dodatkiem łagodnego środka czyszczącego. Ważne, aby stosowana chemia nie była zbyt toksyczna, bo może to zniszczyć powierzchnię pancerza. Po wyczyszczeniu, przecieramy roletę na sucho.

Żaluzje zewnętrzne to na tyle uniwersalne rozwiązanie, że stosują je zarówno mieszkańcy domów, jak i mieszkań. Szczególnie często można je spotkać na oknach mieszkań parterowych, do których łatwo wejść przez balkon lub okno, czy na najwyższych piętrach, gdzie blokują nadmierną ilość światła słonecznego. Sprawdzą się zarówno w prywatnych pomieszczeniach, jak i przestrzennych salach konferencyjnych w wysokich oszklonych biurowcach. To rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w każdej przestrzeni.